Události měsíce připomíná kalendář z r. 1925, který můžeme otevřít díky archivu "Książnica Cieszyńska". Obrázky zvětšíte rozkliknutím. 😉
Vtipy vlevo:
Průvodčí k paničce, která má manžela v Praze: "Jen směle, milostpaní! Odtud je sice krásně vidět až do Prahy, ale z Prahy sem ne..."
Matka:"Co pořád tropíš s tou květinou?"
Dcera: "Ukazuji ji panu profesorovi, ale zklamal mě. To je pěkný učitel řečí, když květomluvě nerozumí."
Hajný k milencům: "Jen se držte kamenité cesty, do lesa nechoďte".
"Proč ne? Je tam pěkný lákavý mech..."
"Právě proto, nezkušená slečinka mohla by na hladkém mechu klesnout..."
Vtipy vpravo:
On: "Škoda, že nejsme takhle svázáni svazkem manželským."
Ona: "Ba, škoda. Vždycky na chvíli a pak rozvázat."
Letící dívka k starému profesorovi letícímu za ní: "Co mě pronásledujete, vy nestydo!..."
"Vidíš, i sem si vezmu práci. Nejsem já jako ten mravenec?"
"Ba jo! Před chvílí tu jeden povídal, že by to tu bylo pěkné až na ty setsakramentské mravence..."
To jsou krásná česká jména, všimněte si: Milivoj, Něhoslav, Smil, Pomněn, Střezislav... 😚
1893: Místodržitelství zakázalo v Praze české tabulky k označení ulic.
Nepřehlédněte srpnové pranostiky.
______________________
Máte-li doma mrzouta, nechť pravidelně pije Šaratici! 👍
Všem návštěvníkům přeji ve zdraví prožitý srpen. 🍀 🍹 🍦
"Pijte Šaratici, zrychlí váš krok!" Někdy také v úprk. Dobré rady, včetně způsobu chůze.
OdpovědětVymazatŠaratica má asi "zázračné" účinky, když je v kurzu už více než sto let. ☺
VymazatVýstřižky z novin jsou zajímavé. Ovšem reklama na Šaratici je TOP.
OdpovědětVymazatJsou to výstřižky z uvedeného kalendáře, ale Šaratica je stále v prodeji, viděla jsem ji v regále. 👍
VymazatTak trochu jsem se našla - pan Opatrný!! Buď hledím po "ptákách" nebo čučím pod nohy, abych neuklouzla, nezakopla či něco jiného. Pak sejdu z cesty a nevím kudy kam. Někdy je opravdu zážitek už samotná cesta. Přeji hezký den.
OdpovědětVymazatJá se nedivím, chodit s opatrností se vyplatí. 👍 Jen se v terénu neztratit, pak se vyplatí i orientační schopnosti.
VymazatPřeji už spokojený nový týden.
Zrovna nedávno jsem šla, koukám co je kde zajímavého a bum stála tam lampa a uprostřed čela boule byla veliká, ještě , že jsem nepozřela šaratici, to bych neudržela. Dobré rady se vždy hodí. Lidi choďte!!!
OdpovědětVymazatJo, to jsou ty náhody, kdy si člověk i úraz může způsobit. ☻Jak vidět, Šaratica má i po stech letech své "kouzlo". ☺
VymazatAť se daří!
Manželovi koupím šaratici.Zrychlí se mu krok a nebude mrzutý.Zábavné čtení
OdpovědětVymazatHani,hezký den
Jituš, možná by se mohlo vyzkoušet. U nás v Kauflandu jsem viděla Šaraticu v 0,5 lahvích, cena 39,90 Kč.
VymazatPřeji Ti pohodový nový týden, Jituš. 👍
Pobavila jsme se jako každý měsíc. Připomněla si mi "ministerstvo švihlé chůze" (Monty Python):o)
OdpovědětVymazatHani, děkuji a přeji hezký den. Helena
Mám radost, Helenko, že se Ti rubrika líbí. ☺
VymazatPřeji úspěšný nový týden.
První týden v srpnu nebyl příliš slunečný (vůbec u nás), tak dle pranostiky nás v zimě nečeká kupa sněhu. Za mne dobrá zpráva, čím jsem starší, tím se ho víc obávám ... a jsem veliký příznivce chůze, drží mne pohromadě.... Alena
OdpovědětVymazatAli, měly jsme úplně stejné myšlenky. Při přípravě těchto materiálů jsem si říkala, že musím sledovat začátek měsíce, u nás by to na moc sněhu také nemělo vypadat. Je to už moje každoroční přání, po úraze mám na sníh ve městě "svůj názor".
VymazatDíky za návštěvu a přeji příjemný nový týden. ☺
Skvělé. Děkuji, pobavila jsem se. :-)
OdpovědětVymazatDěkuji za pochvalu, mám radost. 👍
Vymazat