Vítejte na mém blogu, přeji příjemnou pohodu a úspěšný den :-)

pondělí 22. února 2021

O češtině od A do Z: Je správné psát –ismus nebo –izmus?

 6. Praktická škola naší mateřštiny s humorem a nadhledem.


1 komentář:

  1. Kdo v tomto případě tápe, rozhodnutím použít z, nebo s,se vlastně vyhne omylu. ☺

    OdpovědětVymazat

Toulky českou minulostí

Na svatého Jana otvírá se k létu brána

"Na svatého Jana otvírá se k létu brána." "Na svatého Jana - jahody do džbána."    "Červen - kouzelný, vonný měsíc ...