Vítejte na mém blogu, přeji příjemnou pohodu a úspěšný den :-)

pondělí 11. září 2023

Vystoupení tanečních souborů, Břušonky, skupina Buty a Ohňová show

 

Tradiční Jizda kole obila ve Staré Vsi nad Ondřejnicí pokračovala jako obecní slavnosti vystoupením tanečních souborů, kde tančili a zpívali malí i velcí.

 https://www.ondrejnica.cz/img/logo_sv.png 

Jestli se ptáte, odkud se berou tito tanečníci a zpěváci, pak odpověď je jasná: Lašský soubor písní a tanců Ondřejnica, který byl založen v r. 1977. Snaží se zachovat a oživovat téměř zapomenuté písně, tance, zvyky a obyčeje svého regionu na jihozápadním okraji Ostravy. Jde o ztvárnění lašského folklóru.  Ondřejnica reprezentovala svou vlast také v zahraničí - Polsko, Francie, Turecko, Dánsko, Belgie, Bulharsko, Slovensko, Sicílie. Uměleckou vedoucí souboru je paní Yvona Voráčová. Nejmladší skupinu tvoří děti ve věku 4-6 let, střední skupinu děti 6-10 let, které pak přecházejí do starší skupiny do věku 15 let. Tento "potěr" jste mohli vidět už v minulém příspěvku. Je to základna té "velké" Ondřejnice, kde není výjimkou, že tančí rodiče těch malých, takže tančí a zpívá celá rodina. Je to cesta, jak udržovat tradice a pracovat s mládeží. 👍
 
Na pódiu se předvedly  Břušonky se svým vystoupením břišních tanců a pak všem zahrála skupina Zhaslo v pecu. Samozřejmostí už bývají různé atrakce a aktivity pro děti, jak vidět na fotografiích. Atmosféru zpestřila známá skupina Buty s p. Radkem Pastrňákem. Večer, kdy už čas pokročil a úplně se setmělo, byla na programu efektní Ohňová show12 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Ano, tyhle akce jsou každoroční, ale na zámku bývají často jiné.

   Vymazat
 2. Den plný zážitků!
  Hani, děkuji za reportáž. Helena
  https://sincerehelena.blogspot.com/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Helenko, byl to opravdu krásný den a člověk tam načerpá energii do dnů příštích. ☺
   Děkuji a přeji příjemnou středu.

   Vymazat
 3. Krásná akce. Tady také byly slavnosti s ohňovou show, ale já na tyto akce nemůžu, ač by mě to lákalo. Nemůžu jít na akce, kde jsou davy lidí. Je to daň za celoživotní práci s lidmi...měj se moc hezky. Fotky jsou nádherné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Akce to byla výborná, to je pravda. Práce s lidmi je náročná a kdo to nezkusil, možná nepochopí. Ovšem většina zaměstnání obsahuje tu práci s lidmi, moji rodiče celý svůj pracovní život pracovali na šachtě a také to měli náročné. Já o tom také vím své a pak ten syndrom vyhoření. Celkově mi lidé nevadí, i když nějaké davy nevyhledávám. Ono taky jsou davy a davy - tady ve Staré Vsi to bylo příjemné.
   Přeji Ti, Jaruš, abys to zvládala co nejlépe.

   Vymazat
 4. Hanko,určitě skvělá akce. Měj pohodové dny 🍀

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Marti, rádi do Staré Vsi jezdíme už pro tu atmosféru, kterou ve velkém městě nezažiješ.
   Pohodové dny přeji i já vám. 👍

   Vymazat
 5. To byla tedy úžasná akce.Bavily by mě tanečky a večerní show.Musím se podívat,zda u nás něco podobného není.Většinou v sobotu večer slyšíme,jak se někde hraje,ale to je spíše hudba pro mladé.
  Měj se hezky

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jituš, já tak tipuji, že Tobě by se tam líbilo. Bylo to spíše v lidovém duchu, na vesnici jsou lidé jiní a tam se znají skoro všichni. A kdo ne, na takových akcích se určitě "poznají". 👍
   Přeji Ti, Jituš, pěkné a slunné dny.

   Vymazat
 6. Byla to veselá akce, plná tance. Hani zdravím, opatruj se. Lenka
  www.babilenka.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jsi to, Leničko, vystihla. 👍 Také posílám pozdrav a dávej na sebe pozor. 🍀

   Vymazat

Toulky českou minulostí

Jednoduchá souprava na stromek a pár slov k tomu

  Přehoupli jsme se do doby adventní a milovníci té bílé hmoty, které se říká sníh, se dočkali. Veškeré přípravy na Štědrý den naberou na ob...